Staff
Senior Leadership Team | |
---|---|
Mrs Sue Nardoni Headteacher Designated Safeguarding Lead |
|
Miss Nicola Colley Deputy Headteacher Head of COIN & Special Educational Needs Data Protection Lead Designated Safeguarding Lead KS2 Reading and Writing Lead MFL Lead |
|
Mrs Sara Perkins Key Stage 2 Lead Maths Lead |
|
Mrs Lyndsay Roberts Early Years Foundation Stage and Key Stage 1 Lead Key Stage 1 Reading and Phonics Lead Designated Safeguarding Lead - Early Years |
Nursery Little Gems Team | |||
---|---|---|---|
Ms Jodie Sherlock Early Years Teacher Designated Safeguarding Lead - Nursery |
Ms Karen Francom Nursery Nurse |
||
Ms Lucy Constant Nursery Nurse (maternity leave) |
Mrs Joanne Hunter Nursery Nurse |
||
Miss Jodie Haley Nursery Nurse |
Mrs Nina Hiley Nursery Lunchtime Supervisor |
Reception Diamond Class Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Lyndsay Roberts Reception Class Teacher Phonics & Key Stage 1 Lead |
Mrs Ali Chennel Teaching Assistant |
||
Miss Kyla Wright Teaching Assistant |
|
Year 1 Ruby Class Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Chloe Reed Year 1 Class Teacher RE Lead |
Mrs Janice Sherwood Teaching Assistant |
||
Miss Jess Perkins Higher Level Teaching Assistant |
Miss Tara Goodfellow Teaching Assistant |
Year 2 Emerald Class Team | |||
---|---|---|---|
Miss Alexis Puddle Class Teacher |
Miss Pippa Bond Teaching Assistant |
||
Ms Victoria Bowman Teaching Assistant (PM) |
Year 3 Sapphire Class Team | |||
---|---|---|---|
Mr Ed Carpenter Year 3 Class Teacher History, Geography and Computing Lead |
Mrs Leica Glennon Teaching Assistant |
||
Mrs Erica Deakins Teaching Assistant (PM) |
|
Year 4 Topaz Class Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Sophie Woodgate Year 4 Class Teacher Science Lead |
Miss Charlie Hatzfeld High Level Teaching Assistant Website Coordinator Educational Visit Coordinator (EVC) |
||
Mrs Tammy Moth Teaching Assistant (PM) |
Mrs Linda Cotton Teaching Assistant (PM) |
Year 5 Opal Class Team | |||
---|---|---|---|
Miss Amy Antony Year 5 Class Teacher |
Miss Jenny Cooper High Level Teaching Assistant |
||
Mrs Alison Tedder Teaching Assistant (PM) |
Mrs Daisy Quinn Teaching Assistant (maternity leave) |
Year 6 Amber Class Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Sara Perkins Year 6 Class Teacher Key Stage Two Lead Maths Lead |
Mrs Janice Blanchard Teaching Assistant (AM) |
||
Mrs Tammy Moth Teaching Assistant (AM) |
Miss Charlie Hatzfeld Teaching Assistant (PM) |
||
Mrs Sharon Ayres Teaching Assistant |
COIN and Interventions Team | |||
---|---|---|---|
Mrs Abbie Sorrell KS2 COIN Teacher Art Lead |
Miss Charlotte Ross EYFS/KS1 COIN Teacher PHSE Lead |
||
Mrs Alison Tedder EYFS/KS1 COIN Teaching Assistant |
Miss Cherise Salmon KS2 COIN High Level Teaching Assistant ELSA Lead |
||
Ms Yeonhee Jeong EYFS/KS1 COIN Teaching Assistant |
Mrs Erica Deakins KS2 COIN Teaching Assistant |
||
Ms Beth Clay EYFS/KS1 COIN Teaching Assistant |
Mrs Karen Hawkins KS2 COIN High Level Teaching Assistant |
||
Mrs Linda Cotton EYFS/KS1 COIN Teaching Assistant |
Ms Victoria Bowman KS2 COIN Teaching Assistant |
Other Teaching Staff | |||
---|---|---|---|
Mr James Batchelor PE Coach (Mon) |
Mr Mark Fenton PE Coach (Wed & Fri) |
Non-Teaching Staff | |||
---|---|---|---|
Mrs Linda Bartley School Secretary |
Mrs Sarah Simmons Admission, Attendance and Data Officer |
||
Mrs Vanessa Drew COIN/SEND Admin |
Mrs Theresa Rudley School Business Manager |
||
Mrs Leanne Piggott Finance & HR Assisstant |
Mr Aaron Walding Premises Manager |